fb
Sdílet

LATERNA MAGIKA - Praha

LM cerna.jpgHumanCubeCoctail
On-line rezervace vstupenek na divadelní, koncertní a jiná kulturní představení v Praze či jiných městech. Vámi objednané vstupenky doručíme až na recepci Vašeho hotelu v Praze nebo Vám budou zaslány na Vámi udanou adresu. U vybraných představení jsou vstupenky distribuovány formou e-mailového voucheru.

S virtual-tickets máte jistotu, že je o Vás i Vaše vstupenky dobře postaráno!

Děkujeme za Vaši důvěru a přejeme Vám krásný kulturní zážitek. Spokojenost klientů je naší prioritou.


virtual-tickets....
...bavte se v Praze s námi!


KOUZELNY CIRKUS 

Nesmrtelná inscenace o klaunech putujících za vidinou dokonalosti, krásnou Venuší, a Svůdci, který se jim cestu snaží překazit, si oblíbily generace dětí i dospělých. Kouzelný cirkus je nejhranější titul Laterny magiky a je nejdéle provozovanou inscenací ve střední Evropě. V dubnu 2017 jsme oslavili 40 let Kouzelného cirkusu na scéně: 6 400 repríz u nás a v dalších 17 zemích celého světa. Dodnes se na jevišti vystřídalo 25 Smutných a 22 Veselých klaunů, 25 Svůdců a 30 Venuší.

HUMAN LOCOMOTION 

Zveme vás do světa vynálezů průkopníka fotografie Eadwearda Muybridge, v němž se odehrává drama lidských citů a vášní. Fotografické studie pohybu zvířat i lidí, které Muybridge vytvářel, jsou světoznámé, méně už jeho životní příběh, v němž ale není nouze o dramatické zvraty. Vizuálně pohybová inscenace odkrývá vnitřní svět a impulzy, které doprovázely Muybridgeovu tvorbu a ovlivňovaly jeho život. Účinkuje taneční soubor Laterny magiky a trojice výborných herců v rolích Muybridge, jeho manželky Flory a majora Larkynse, který padl za oběť Muybridgeově žárlivosti: oblíbený herec Marek Daniel, Zuzana Stavná v alternaci s Hanou Vagnerovou a Jakub Gottwald.

COCTAIL 012

Komponovaný večer představuje tvorbu Laterny magiky v různých podobách, kterými za dobu své existence prošla – od revuálních programů po vážné inscenační projekty. Z nejstarších čísel zahrnuje legendární Krkolomnou jízdu z roku 1963, ale i průřez novějším repertoárem. Večer završuje půlhodinová retro show Code 58.08, která představuje principy Laterny magiky v režii mladé generace.

VIDÍM NEVIDÍM

Inscenace je určena dětem i jejich rodičům. Zve do světa představ a fantazie holčičky Agátky a jejích každodenních malých dobrodružství. Prvky divadla, tance a pantomimy se mísí s projekcemi využívajícími ruční animaci i film. Kromě dětské role holčičky Agátky účinkují v představení známí herci Linda Rybova a Tomáš Měchaček a soubor Laterny magiky.

MALÝ PRINC

Laterna magika inspirovaná jedním z nejslavnějších příběhů světové literatury: kniha spisovatele a letce Antoina de Saint-Exupéryho patří mezi 50 nejprodávanějších na světě. Ačkoli je řazen do dětské literatury, Malý princ skrývá podobenství, pro které si ho oblíbili především dospělí. Konfrontuje svět egoistických dospělých s čistým pohledem dětského hrdiny. Vnitřní dítě se navíc skrývá v každém z nás a dokáže nám pomoci v těžkých chvílích, tak jako pilotovi na poušti, který díky tomuto hlásku nikdy neztratil naději.

PODIVUHODNÉ CESTY JULESE VERNA

Náš příběh se volně inspiruje slavnými romány Julese Verna, především Tajuplným ostrovem. Co se stane, když se tým filmařů z počátku 20. století vedený roztržitým režisérem rozhodne zpracovat osudy hrdinů Julese Verna? A co když do natáčení zasáhne sám proslulý autor a jeho autoritativní manželka? Prostředí je inspirované filmovým ateliérem Thomase Alvy Edisona, v němž ožívají fantastické obrazy a hrdinové Vernových příběhů.

CUBE

Svět tance a interakce – v kostce. Inspirací nám byly původní inscenace Laterny magiky a úzké propojení filmového obrazu a živé akce. Pracujeme s projekcemi a mappingem z několika různě umístněných projektorů, výtvarná kompozice vychází z motivu kostky – „cube“, ve všech možných variantách, které nás obklopují. Pomocí jednoduché scénografie a detailní, přesně zaměřené projekce je možné výrazně měnit její perspektivu, pohyb a povrch, a ovlivňovat tím celkový prostor, dynamiku a čas. Choreografie podporuje filmovou iluzi a filmová iluze podporuje pohyb interpreta na jevišti.LATERNA MAGIKA

LATERNA MAGIKA

Narodni 4
110 00 Praha 1

Rezervace - termíny